Sałatka ekspresowa bardzo fit

Sałatka ekspresowa, bardzo fit

print

Sałatka ekspresowa, bardzo fit

Pomysłów na sałatki nigdy nam w Kuchni x 2 nie brakuje. Ale przyznajemy – czasem brakuje nam czasu. Jesteśmy po prostu zwyczajnie pracującymi mamami, i nie zawsze udaje nam się wygospodarować na gotowanie bardzo dużo czasu… Wtedy właśnie robimy ekspresowe dania, takie jak ta sałatka. Jej przygotowanie zajmie Ci dosłownie 3 minuty. Oczywiście jest fit, dosłownie odarta z kalorii;)

Składniki: 

  • paczka gotowego mixu sałat – pokrojonego i umytego (u nas: endywia i radicchio)
  • 2 duże pomidory malinowe
  • 8 rzodkiewek
  • garść zielonych oliwek
  • garść ziół: szczypiorek, bazylia, oregano – posiekanych
  • 3 łyżki oliwy, 3 łyżki cytryny

No i właściwie na kupieniu składników bądź też wyjęciu ich z lodówki albo zerwaniu w ogródku cała filozofia się kończy. Pomidory i rzodkiewki myjemy i kroimy w grubszą kostkę.

Do miski wrzucamy sałatę, pokrojone warzywa i odsączone oliwki. Dorzucamy garść ziół – one są ważne, bo właśnie dzięki nim sałatka nie będzie zwyczajna, tylko nadzwyczaj aromatyczna i inna niż pozostałe sałatki z pomidorem i rzodkiewką. Oczywiście, jeśli masz ochotę na inne zioła – eksperymentuj, mieszaj, szukaj takiego smaku, który będzie Ci najbardziej odpowiadał.
Dla nas samo zestawienie szczypiorku z bazylią było wystarczająco oryginalne, ale żeby bardziej pozostać w klimatach śródziemnomorskich, dorzuciłyśmy jeszcze oregano.

Oliwę mieszamy z sokiem z cytryny – skrapiamy całość sałaty. Solimy i dodajemy świeżo mielony pieprz z młynka.

Naprawdę – wszystko trwało zaledwie 3 minuty, a wygląda i smakuje – doskonale!

Smakowała Ci nasza sałatka ekspresowa? Mamy mnóstwo innych pomysłów na sałatki i surówki – znajdziesz je tutaj: Sałatki i surówki